Aktualności

Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego!

To hasło, które przyświecało wolontariuszom “Szlachetnej Paczki”. Dzięki ich pracy, darczyńcom i dobroczyńcom, wśród których znalazł się prezydent Jarosław Górczyński, udało się pomóc w okresie bożonarodzeniowym 35 rodzinom z Ostrowca Świętokrzyskiego. Od Zespołu Akcji prezydent Jarosław Górczyński otrzymał specjalne podziękowanie. Gospodarz Ostrowca Świętokrzyskiego nagrodził ciepłymi słowami osoby, które zaangażowały się w pomoc najbardziej potrzebującym.

“XV edycja Szlachetnej Paczki pokazała, że umiemy się dzielić – czytamy w liście skierowanym przez prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego do wolontariuszy “Szlachetnej Paczki”. – Połączyła milion Polaków, którzy w tym pięknym przedświątecznym czasie otworzyli swoje serca na drugiego człowieka, stała się tradycją okresu bożonarodzeniowego.

            Dzięki jej wolontariuszom udało się pomnożyć dobro na niespotykaną skalę – dotrzeć z pomocą do tysięcy potrzebujących rodzin, a jednocześnie zainspirować tych którzy zechcieli pomóc. To właśnie ludzie zaangażowani w organizację tej wspaniałej akcji przyczynili się do tego, że spełniły się marzenia tych, którym los za wszelką cenę próbuje te marzenia odebrać.

Paczki, które otrzymali potrzebujący, to coś więcej niż tylko pomoc materialna. To znak, że są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył, po to by oni mogli uwierzyć w siebie.

            Dziękuję zatem zespołowi Szlachetnej Paczki z naszego miasta za szlachetność, dobro, wrażliwość, wytrwałość i odwagę, by zwyciężać beznadzieję i zmieniać świat.”

Akcję wsparli również radni miejscy i powiatowi z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.