Aktualności

Niespodzianki dla Policji

“Kwestia bezpieczeństwa mieszkańców jest priorytetem dla każdego gospodarza miasta” – mówił prezydent Jarosław Górczyński podczas uroczystości przekazania samochodu terenowego dla opstrowieckiej policji. Gmina Ostrowiec Św. mając na uwadze dobrą współpracę z Komendą Powiatową Policji sfinansowała połowę kwoty zakupu samochodu marki Skoda. 42,5 tys. zł stanowiło 50 % wartości auta.

” Cieszę się z bardzo dobrej współpracy z panem komendantem Tomaszem Zawadzkim  – podkreślił  Jarosław Górczyński. – Mam nadzieję, że ten pojazd będzie służył głównie co celów prewencyjnych. Nasza komenda policji działa bardzo sprawnie dowodem czego jest docenienie tej pracy przez komendanta wojewódzkiego, który także obiecał nowy samochód. Za pracę ostrowieckim policjantom oraz pracownikom cywilnym ostrowieckiej komendy serdecznie dziękuje.”

Prezydent Jarosław Górczyński przygotował również kolejną niespodziankę dla policjantów laptopa, który ma pomóc w pracy funkcjonariuszom, którzy zajmują się profilaktyką antynarkotykową w szkołach.

“Serdecznie dziękuje panu prezydentowi i radnym miejskim za to, że miasto partycypowało w kosztach zakupu tego auta – mówił Komendant Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu podkomisarz Tomasz Zawadzki. – Im więcej dobrego sprzętu na wyposażeniu policji tym sprawniejsze i szybsze nasze działania. Samochody najszybciej się zużywają. Pojazd będzie wykorzystywany do poprawy bezpieczeństwa w mieście i na terenie powiatu. Pan prezydent został wybrany w plebiscycie najlepszym samorządowcem. To świadczy też o jego zrozumieniu problemów bezpieczeństwa.”