Aktualności

Ostrowieckie Biegi Niepodległości za nami !

W święto 11 listopada wbiegliśmy sportowym krokiem! Prawie 1500 osób, od przedszkolaka do seniora, wzięło udział w „Ostrowieckich Biegach Niepodległości”. Oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji została przyjęta z wielkim aplauzem, a że pogoda dopisała, na starcie nie zabrakło amatorów krótkich i długich dystansów. Sportowe wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. „To świetna inicjatywa – mówił prezydent. Od najmłodszych lat zaszczepiamy w milusińskich ideę patriotyzmu i zdrowego stylu życia. Gratuluję wszystkim zawodnikom, ale dziękuję również kibicującym. Cieszę się, że w takiej formie promujemy jedno z największych naszych świąt państwowych.” W Biegu Głównym na dystansie 10km zwyciężyli Kenijczyk Abel Kibet Rop (29:51), przed swoim rodakiem Silas Kiprono Too i Iurii Vykhopen z Ukrainy. Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Lilia Fiskowicz. Jako najlepszy z Polaków na szóstym miejscu finiszował Sylwester Lepiarz pochodzący z Wronowa spod Ostrowca Św. Na każdego zawodnika czekał wspaniały medal. Najmłodsi otrzymali również biało – czerwone chorągiewki oraz jogurt dla wzmocnienia po biegach.