Aktualności

Podziękowanie od Chirurgów Drzew

Podziękowania wraz ze statuetką trafiły na ręce prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Tym razem za gościnę i wsparcie wyrazy wdzięczności wyrazili przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew.  To gremium, które zajmuje się popularyzacją wiedzy o potrzebie ochrony drzew oraz ich znaczeniu dla życia człowieka. Jarosław Górczyński spotkał się z uczestnikami konferencji szkoleniowej-naukowej pt: “Skarby Przyrody Regionu Świętokrzyskiego. Ochrona i pielęgnacja drzew pomnikowych”, którzy do naszego województwa zjechali z całej Polski. Grupie zwiedzającej województwo świętokrzyskie przewodniczyła  Barbarą Stępień.

– Choć to moja pierwsza wizyta w tym regionie, to musze przyznać, że region świętokrzyski rysuje się mi jako zielona wyspa- przyznała prezes PTCHD po zwiedzeniu m.in. Parku Miejskiego w Ostrowcu Św.

– Doskonale wiem, jak ważne jest dbanie o miejską zieleń- przyznał prezydent Jarosław Górczyński. Chyba nieprzypadkowo mówi się o „zielonym” Ostrowcu, ale to zasługa instytucji gminnych i pracowników Urzędu Miasta. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o stan zieleni, jakim obecnie dysponuje Ostrowiec Świętokrzyski, ale nie wykluczam dalszych inwestycji w rekreacyjne zielone miejsca dla mieszkańców”.