Aktualności

Plac zabaw Nivea na Stawkach to wspólny sukces mieszkańców

Bujaczki, huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice – tak wygląda podwórko „Nivea” przy Zespole Szkół Publicznych numer 2 na osiedlu Stawki, którego odbiór techniczny nastąpił w miniony wtorek. Z super placu zabaw będzie można korzystać już za dwa tygodnie.
– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy przyłączyli się do akcji i oddawali głos na plac zabaw przy Zespole Szkół nr 2 – mówi prezydent maista Jarosław Górczyński. – Dziękuję za wsparcie nauczycielom, uczniom i rodzicom.
– Plac zabaw łączy tradycje z nowoczesnością, ponieważ są tu znane wszystkim: skakanki, huśtawki, piaskownice ale także nowoczesne bujaczki. Ten plac będzie służył nie tylko naszym uczniom, ale także wszystkim dzieciom z naszego osiedla. W kwietniu była super akcja, w którą zaangażowali się w uczniowie i rodzice. Ostatniego dnia kwietnia, kiedy to kończyła się akcja prowadziliśmy dyżury do godziny 24. Szkoła była rozświetlona, a rodzice przychodzili nawet z własnymi laptopami. Opłaciło się, bo mamy piękny plac zabaw. Ten plac zabaw „wyklikaliśmy” wspólnie.- powiedziała wicedyrektor szkoły Małgorzata Borowiec.
Zespół Szkól Publicznych numer 2 na osiedlu Stawki zdobył 63. 777 głosów w konkursie „Podwórko Nivea” zajmując 13 miejsce w Polsce.