Aktualności

Ostrowiec Świętokrzyski – centrum nowych technologii

Ponad 100 pracowników znajdzie zatrudnienie w uroczyście otwartym dziś nowym zakładzie pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mowa o firmie Evoltaic Sp. z o.o., która uruchomiła w naszym mieście zakład produkcji granulatu na bazie recyklingu tworzyw sztucznych. Dla tych celów spółka przebudowała pohutnicze hale produkcyjne na terenie ,,starego zakładu”. Dzięki inwestycji o wartości 70 mln zł na działce o powierzchni 1,2 ha powstał nowoczesny obiekt składający się z dwóch hal produkcyjnych o powierzchni 3500 m2 oraz nowoczesnego biurowca. Evoltaic rozpocznie działalność produkcyjną w nowej fabryce już w najbliższym miesiącu.
– Cieszy fakt, że kolejna inwestycja odmienia oblicze starej huty. Doskonała współpraca z inwestorem wpłynęła korzystnie na jego decyzje o kolejnych inwestycjach w naszym mieście – dodaje z zadowoleniem prezydent miasta Jarosław Górczyński.
Prezydent, wręczając prezes Zarządu firmy Evoltaic Monice Majcher pamiątkowy grawerton, złożył podziękowanie za wkład w rozwój gospodarczy Ostrowca Świętokrzyskiego. Życzył jednocześnie ekspansywnego rozwoju firmy, wielu śmiałych inicjatyw i sukcesów inwestycyjnych.
Firma realizowała projekt ,,Energooszczędna i wysokowydajna linia do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych” przy wsparciu środków UE z działania 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.