Aktualności

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

Strażacy z całego regionu uczestniczyli w wojewódzkich obchodach  Dnia Strażaka, które odbyły się w minioną sobotę  na ostrowieckim Rynku.
Wspólne świętowanie rozpoczęła uroczysta  msza święta odprawiona  w intencji strażaków w kolegiacie p.w. Świętego Michała Archanioła, której przewodniczył biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz.
Po mszy, uczestnicy przeszli na płytę Rynku, gdzie odbył się uroczysty apel. Przybyłych do Ostrowca Świętokrzyskiego strażaków oraz zaproszonych gości przywitał gospodarz miasta Jarosław Górczyński, który jako pierwszy złożył życzenia dla strażackiej braci z naszego regionu.
– W tym szczególnym dniu zwracamy nasze myśli ku wszystkim tym, którzy zawodowo, ale także jako ochotnicy spieszą na ratunek ofiarom kataklizmów, pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń. Strażacy zawodowi i członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych pełnią na co dzień szlachetną, ale i niebezpieczną służbę dla ochrony członków naszej lokalnej wspólnoty, często czyniąc to z narażeniem zdrowia a nawet życia. Jesteśmy wdzięczni za Wasze poświęcenie. Życzę wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz tyle samo powrotów, ile wyjazdów do akcji. Niech Św. Florian patron Strażaków zawsze Wam sprzyja i strzeże przed wszelkimi niebezpieczeństwami – życzył strażakom prezydent Górczyński.
Świętokrzyski komendant wojewódzki nadbrygadier Zbigniew Muszczak w swoim wystąpieniu podkreślił rolę jaką jednostki PSP i OSP odgrywają w obchodzącym w tym roku 20-lecie krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym.
W trakcie uroczystości zarówno zawodowi strażacy, działacze OSP, jak również osoby zasłużone dla pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej otrzymali  odznaczenia i medale, awanse na wyższe stopnie służbowe, dyplomy, a także inne wyróżnienia.
Przybyli na Rynek ostrowczanie oprócz uroczystego apelu mieli również okazję obejrzeć  defiladę pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych,  a także pokaz mażoretek.