Aktualności

Ogrody działkowe to trwały element ostrowieckiego pejzażu. Spotkanie z działkowcami

Rodzinne ogrody działkowe to trwały element polskich miast. Także wielu ostrowczan korzysta z dobrodziejstw tych zielonych przestrzeni. Działkowicze znajdują tam czas na odpoczynek, spotkania z przyjaciółmi, ale także na przyjemną pracę przy pielęgnowaniu grządek. Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego mamy kilka takich zielonych enklaw, których członkowie dbają o wspólną przestrzeń.
Prezydent Jarosław Górczyński spotkał się z przedstawicielami  Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Stefana Żeromskiego. Działkowicze przedstawili swoje plany i poprosili o wsparcie prezydenta miasta, który podkreślił swoje poparcie dla idei rodzinnych ogrodów.
– Ogrody działkowe to ważny element ostrowieckiego pejzażu. Uzupełniają zasoby terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, przyczyniają się do redukcji zanieczyszczeń, dostarczają tlenu i korzystnie zmieniają mikroklimat. Przestrzenie te służą także promocji zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku. To ważne miejsca spotkań lokalnej społeczności, jak również źródło tanich owoców i warzyw dla niezamożnych rodzin. Rodzinne ogrody działkowe zasługują na stałe miejsce w tkance miejskiej – uważa prezydent Jarosław Górczyński.