Aktualności

Miasteczko ruchu w prezencie

Takiego prezentu na Dzień Dziecka, jaki w piątek otrzymali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, mogą im tylko inni pozazdrościć. Tego dnia oficjalnie uruchomione zostało przed placówką miasteczko ruchu drogowego, które nie tylko pomocne będzie podczas egzaminów na kartę rowerową, ale przyniesie mnóstwo frajdy każdego dnia.
– Osoby dorosłe mogą cieszyć się z tego, że do Ostrowca powróciła możliwość zdawania na prawo jazdy, a teraz też pojawiła się korzyść dla najmłodszych w postaci tego miejsca – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Będziemy bacznie przyglądać się, jak to miasteczko będzie funkcjonować, aby podjąć decyzję o lokalizacji podobnych przed innymi naszymi placówkami oświatowymi, które mogłyby powstać w oparciu o środki od darczyńców, albo nasze.
– Nie możemy zapominać o tym, że o edukacji uczestników naszych dróg musimy zadbać od lat najmłodszych, stąd nasza inicjatywa- przyznaje Czesław Dawid, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, który sfinansował miasteczko. Cieszę się, że mogłem odpowiedzieć na apel, który zgłosił do nas dyrektor tej placówki.
Równocześnie dyrektor Czesław Dawid nie chciał mówić o kosztach przedsięwzięcia, gdyż uważa, że korzyści jakie ono przyniesie są nieprzeliczalne.
– Miasteczko powstało w nieco ponad dwadzieścia godzin, kiedy to wymalowano linie, ustawiono ponad dwadzieścia znaków i sygnalizatory- mówi Mariusz Szczerbiński, dyrektor PSP nr3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Liczę, że spełni pokładane w nim nadzieje, bowiem uczniowie już od kilku dni odkąd funkcjonuje nie opuszczają go. Stoi ono otworem także dla uczniów z innych placówek.
Uczniowie, specjalnym programem artystycznym podziękowali wszystkim dzięki, którym powstało miasteczko ruchu. Tego dnia najmłodsi mogli liczyć także na inne niespodzianki w postaci cukierków i odblasków, przekazanych przez gości, którzy tak licznie odwiedzili ich placówkę.