Aktualności

„Budweld Boxing Night” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bokserska gratka dla ostrowieckich kibiców

19 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wielka gala „Budweld Boxing Night”. Mariusz Wach były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej spotka się z pochodzącym  z Kazachstanu reprezentantem Niemiec Konstantinem Airichem. O pięściarskim pojedynku poinformowano na konferencji prasowej z udziałem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego.
– To dla miasta bardzo dobra promocja – powiedział prezydent. Wierzę, że na naszych mieszkańców, ale międzynarodowych sympatyków boksu czeka nie lada gratka. Gratuluję organizatorom pomysłu i zapraszam do Ostrowca Świętokrzyskiego.
Mariusz Grabowski promotor Mariusza Wacha poinformował, iż zaplanowanych jest sześć pojedynków zawodowych. W kategorii półciężkiej wystąpi m.in. Michał Gerlecki , który ostatnio sparował w Finlandii z Juho Haapoją. W Ostrowcu spotka się z Argentyńczykiem Pablo Sosą, który rok temu sprawił niespodziankę remisując w Niemczech z miejscowym bokserem Eduardem Gutknechtem. Atrakcyjnie też zapowiada się starcie Damiana Wrzesińskiego z Rumunem Oskarem Fiszko. Gala rozpocznie się o godzinie 19.00, a kulminacją będzie walka gwiazd wieczoru – ta zaplanowana jest na godz. 23.00. W Ostrowcu Świętokrzyskim zapowiada się więc niezwykle ciekawe sportowe widowisko.