Aktualności

Rynek się zmienia.Prezydent stawia na ożywienie centrum miasta

Jeszcze niespełna trzy tygodnie pozostały na opracowanie koncepcji pt. „Zagospodarowanie elementami małej architektury i zielenią Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim”, w konkursie, jaki Gmina Ostrowiec ogłosiła pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.
Jego celem jest uporządkowanie istniejącej przestrzeni publicznej poprzez opracowanie spójnej koncepcji zagospodarowania elementami małej architektury oraz obsadzenie Rynku roślinami. Realizacja części lub całości projektu przewidziana jest na lata 2015-2016.
Na tym jednak nie koniec, bo czekając na konkursowe prace, a sądząc po ilości zadawanym pytań organizatorom, będzie w czym wybierać, ostrowiecki Rynek już się zmienia.
– Chciałbym, aby w okresie Dnia Dziecka fontanna na Rynku funkcjonowała już w pełnym wymiarze- mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.
W minionym tygodniu poznaliśmy firmę odpowiedzialną za utrzymanie i konserwację ostrowieckich fontann, zarówno tej na Rynku, jak i w Parku Miejskim, zaś na najbliższej, kwietniowej sesji do budżetu wprowadzone zostanie zadanie pn. „Przebudowa układu technologicznego fontanny w Rynku część górna fontanny”, w ramach którego planowane jest  wykonanie odpływu zimowego z tarasów, uszczelnienie elementów konstrukcyjnych, żelbetowych tarasów górnych oraz remont instalacji uzdatniania wody.