Aktualności

Prezydent z ostrowiecką młodzieżą. Spotkanie dyskusyjne #KALEJDOSKOP- Tak to widzimy

Ostrowieckie młodzieżowe grupy nieformalne, które odpowiedziały na zaproszenie Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych oraz Świętokrzyskiej Sieci Aktywności Młodzieżowej Synergia opowiadały, podczas zorganizowanego 10 kwietnia w Galerii Fotografii MCK spotkania #KALEJDOSPOP- Tak to widzimy, o swoich działaniach, pasjach i zainteresowaniach oraz jaki to ma wpływ na nich samych i pozostałą młodzież.
– Młodzi ludzie, to nasz potencjał i kapitał na przyszłość – mówił do zgromadzonej w Galerii Fotografii MCK prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Ostrowiec Świętokrzyski to dynamicznie rozwijający się ośrodek miejski, którego przyszłe losy zależą w dużej mierze od Was. Dlatego gratuluję Wam chęci i zapału  do pracy i podejmowanych działań.
Celem spotkania było pokazanie potencjału młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz zawrócenie uwagi przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego na problemy i potrzeby młodzieży w mieście. Przedstawiciele Stowarzyszenia opowiadali o edukacji pozaformalnej oraz, czy warto być aktywnym dla miasta, a przede wszystkim dla siebie. Spotkanie podsumowano pracą warsztatową,na której opracowano mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia aktywności młodzieżowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyniki wypracowane w grupach zostaną przekazane prezydentowi miasta.
Na spotkaniu obecni byli: prezydent miasta Jarosław Górczyński,  radni miejscy, przedstawiciele instytucji kultury i organizacji pozarządowych, nauczyciele, rodzice oraz aktywna młodzież. W spotkaniu brała też udział Rzecznik młodzieży województwa świętokrzyskiego Pani Barbara Zamożniewicz. Organizatorzy oraz uczestnicy bardzo cieszą się z dużej frekwencji
oraz zainteresowania.

fot. Paweł Szczeciński