Aktualności

Optymistycznie o przyszłości huty. Spotkanie prezydenta miasta z prezesem Grupy Celsa

O przyszłości największego pracodawcy w naszym mieście, Celsy „Huty Ostrowiec” w minionym tygodniu rozmawiali z prezydentem Jarosławem Górczyńskim, prezes Grupy Celsa Francesc Rubiralta Rubió oraz dyrektor generalny Celsa „Huta Ostrowiec” Josep Vilaseca.
– Z rozmów dało się wynieść olbrzymi optymizm- przyznaje prezydent miasta Jarosław Górczyński. Zarówno prezes całej grupy, jak i dyrektor ostrowieckiego zakładu mówili o planach w perspektywie pięcio, czy dziesięcioletniej. To bardzo ważne zapewnienia, bo nie możemy zapominać, że Celsa „Huta Ostrowiec” to kluczowy zakład pracy w naszym regionie oddziaływujący na szereg lokalnych firm i dający zatrudnienie wielu mieszkańcom.
Podczas spotkania Francesc Rubiralta Rubió złożył podziękowania Jarosławowi Górczyńskiemu, który jeszcze jako poseł zaangażował się w wprowadzenie procedury odwróconego VATu w obrocie prętami zbrojeniowymi.
– Pozytywne efekty tego zjawiska są już widoczne, o czym niech świadczy wielkość produkcji ostrowieckich walcowni – uważa prezydent. Właściciele zakładu przyznali, że teraz w swych działaniach będą mogli w pełni skoncentrować się na wykorzystaniu pełnych mocy produkcyjnych. Pojawiły się też nowe zadania przed Zakładem Wyrobów Kutych.
Nadchodząca dekada i zaplanowane wielkości produkcji mają potwierdzić kluczową rolę Celsy „Huty Ostrowiec” w całej grupie, a także definitywnie odciąć się od plotek, o rzekomym przekazaniu zakładu w obce ręce.
– Podczas rozmów powraca kwestia uporządkowania terenów w ciągu drogi na tzw. „trzecią bramę”, terenów inwestycyjnych wokół huty, który ostatnio nabyła gmina od syndyka, a także wsparcia ostrowieckiego sportu. Mówiliśmy też o przyszłości szkolnictwa zawodowego, a ze strony właścicieli padła deklaracja o poprawie warunków socjalno-bytowych dla pracowników – wylicza prezydent Jarosław Górczyński.
Prezes Grupy Celsa Francesc Rubiralta Rubió został zaproszony przez naszego włodarza do uczestnictwa w Dniach Ostrowca. Warto też przypomnieć, że na prośbę prezydenta dyrektor generalny Josep Vilaseca jako osoba wspierająca znajdzie się z zarządzie ostrowieckiego KSZO.

fot. A. Łada