Aktualności

Nowy monitoring już powstaje. Prezydent zapowiada powrót imprez masowych na ostrowiecki stadion

Rozpoczęły się prace nad „Przebudową i dostosowaniem istniejącego systemu monitoringu stadionu MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim do wymogów Rozporządzenia MSWiA z dnia 10.01.2011 roku”. Plac budowy został przekazany właśnie wykonawcy, czyli  firmie PHU „BitNet” s.c z Ożarowa.

W chwili obecnej trwają prace przy układaniu kanalizacji wtórnej pod kable światłowodowe oraz prowadzone są ciągi zasilające. W ramach inwestycji zainstalowany zostanie system monitoringu wizyjnego i akustycznego, który umożliwi realizację imprez masowych na stadionie. Wymaga to demontażu dotychczasowego systemu obserwacji wizyjnej stadionu (nie spełnia wymogów obowiązującego rozporządzenia MSWiA), wykonania nowej infrastruktury, montażu 76 kamer IP o wysokiej rozdzielczości, mikrofonów rejestrujących fonię z trybun i boiska, rejestracji obrazu i dźwięku, oraz ich zabezpieczania przez wymagany czas. Instalowany system monitoringu jest zgodny i w pełni kompatybilny z istniejącym i działającym monitoringiem wizyjnym na hali sportowo-widowiskowej. Takie rozwiązanie pozwoli na sprawniejsze zarządzanie całym systemem oraz obniży koszty jego obsługi i serwisowania.
Zakończenie inwestycji zgodnie z umową przewidziano do dnia 31 sierpnia 2015 roku.
– Liczę, że całe przedsięwzięcie uda się zrealizować wcześniej, a wówczas będziemy mogli, jak najszybciej mieszkańcom zaproponować imprezy o charakterze masowym – zapowiada prezydent miasta Jarosław Górczyński.

fot. A. Łada