Aktualności

Prezydent przywitał na ostrowieckim rynku Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Mimo niesprzyjającej aury ostrowczanie przybyli na Rynek, by spotkać się z rozpoczynającym kampanię wyborczą prezydentem Bronisławem Komorowskim. Urzędującego prezydenta przywitał gospodarz miasta Jarosław Górczyński, który przypomniał, że przed pięcioma laty, jeszcze jako wiceprezydent, miał podobną okazję podczas spotkania kończącego kampanię prezydencką w 2010 roku.
O tym wydarzeniu wspomniał również w swoim wystąpieniu prezydent Komorowski.
– Wasze poparcie jest dla mnie najcenniejsze, bo wiąże się ze wspomnieniem ze spotkaniem w Ostrowcu pięć lat temu – mówił Bronisław Komorowski. – To był ostatni, bardzo trudny dzień kampanii wyborczej. Jechałem samochodem z poczuciem, że spóźnię się. Obawiałem się, że zostanę tu wygwizdany. Tymczasem zobaczyłem, że czekacie na mnie. Do dziś w różnych trudnych chwilach wspominam to serdeczne, ciepłe powitanie. Było dla mnie zapowiedzią tego, że wygram, bo dostałem poparcie tak wspaniałych obywateli jak mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego.
Ubiegający się o reelekcję prezydent przez ponad godzinę rozdawał autografy i odbierał gratulacje od przybyłych na rynek mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.