Aktualności

Osiedlowy maraton zakończony. Wsparcie prezydenta miasta dla rad osiedlowych

W poniedziałek 16 lutego br. zebraniem Osiedla Stawki zakończył się prawdziwy wyborczy maraton do Samorządowych Rad Osiedlowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. W większości z dwudziestu zebrań uczestniczył Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.
– Samorządowe Rady Osiedlowe to moim zdaniem świetny pomost pomiędzy mieszkańcami a radnymi, czy osobą prezydenta- uważa J. Górczyński. Z szacunkiem odnoszę się do osób, którzy deklarują swoje uczestnictwo w pracach tego gremium. W tym roku zaobserwowałem również trend, że coraz chętniej do SRO wstępowali ludzie młodzi. To mnie bardzo cieszy, gdyż jest szansa na uzyskanie modelu podobnego do tego funkcjonującego w Radzie Miasta, gdzie doszło do połączenia doświadczenia z młodością, co daje doskonałe efekty.
Jak przyznaje prezydent nie udało się uniknąć skrajności, które powtarzają się od lat. Na zebraniach osiedli peryferyjnych można było być spokojnym o frekwencję, ale były też takie miejsca, gdzie na zebrania przychodziła garstka mieszkańców.
– Podczas zebrań pojawiały się bardzo dobre inicjatywy, dla których sposobem realizacji może być zaproponowany po raz pierwszy w Ostrowcu Świętokryzskim budżet obywatelski- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Chcę równocześnie zadeklarować, że spotkam się ze wszystkimi członkami nowych rad osiedlowych, aby przedstawić plany dotyczące poszczególnych osiedli i po raz kolejny wsłuchać się w zgłaszane sugestie.
Prezydent Jarosław Górczyński wyraził również potrzebę usankcjonowania członków Samorządowych Rad Osiedlowych, przez co przewodniczący i osoby funkcyjne otrzymają wkrótce legitymacje.