Aktualności

Z WICEPREMIEREM O PROBLEMACH HUTY I MIASTA

 Na zaproszenie posła Jarosława Górczyńskiego w Ostrowcu  Świętokrzyskim gościł wicepremier, minister gospodarki  i prezes PSL Janusz Piechociński.  Głównym celem wizyty było spotkanie z Josepem Vilasecą, dyrektorem generalnym CELSA Huta Ostrowiec.

Spotkanie w ostrowieckiej hucie było ostatnim punktem wizyty Janusza Piechocińskiego w dniu 5 lipca w województwie świętokrzyskim. Wcześniej wicepremier odwiedził Elektrownię Połaniec  GDF SUEZ ENERGIA POLSKA S.A, następnie spotkał sięz władzami samorządowymi i mieszkańcami Połańca i Staszowa, by na koniec zawitać do Ostrowca Św.

Podczas zamkniętego spotkania minister gospodarki i towarzyszący mu poseł Jarosław Górczyński, rozmawiali z władzami Celsy m.in. o kwestii tzw. odwróconego VAT – u procedury, która ma pomóc w walce z nielegalnym obrotem stalą. Janusz Piechociński   i Jarosław Górczyński w towarzystwie Josepha Vilasecy zwiedzili, największy ostrowiecki   i jeden z największych w świętokrzyskim,  zakład produkcyjny.

– Cieszę się z tego spotkania z ważnym inwestorem na rynku stali, jakim jest Celsa – mówił wicepremier Piechociński podczas plenerowej konferencji. Pręty zbrojeniowe to trudny rynek, bo przyznam, że w Polsce spadło zapotrzebowanie na stal, szczególnie na tę zbrojeniową, która jest produkowana w Ostrowcu.

Poseł Jarosław Górczyński zapoznał szefa PSL z jednym z kluczowych problemów miasta – brakiem finansów na dokończenie obwodnicy.

– Nie odpuszczę tego tematu. Wszyscy, którzy mieszkają w Ostrowcu Św. i przejeżdżają przez miasto wiedzą jak istotna to kwestia – mówił poseł Jarosław Górczyński.

– To wstyd, żeby przy takim zaangażowaniu władz lokalnych, centrala Generalnego Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie była w stanie zdecydować, że chce dokończyć to zdanie – mówił Janusz Piechociński. – Sam widziałem, że do realizacji celu wystarczy dwa i pół kilometra drogi przez pola.

Janusz Piechociński zapowiedział, że w Ostrowcu pojawi się  raz jeszcze do końca września – prawdopodobnie z dobrymi nowinami dotyczącymi budowy V – ego odcinka ulicy Zagłoby.

Po wizycie w hucie wicepremier spotkał się z prezydentem Ostrowca Św. Jarosławem Wilczyńskim.