Aktualności

ULICA LESZKA BUGAJA

W Ostrowcu Św. jedna z nowo powstałych ulic w osiedlu Częstocice będzie nosić imię zmarłego w 2009 r. posła Leszka Bugaja. Podczas sesji Rady Miasta radni podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę.  Jej pomysłodawcą był poseł Jarosław Górczyński.

–   „Leszek Bugaj wspierał wiele inicjatyw dla rozwoju regionu świętokrzyskiego – mówił podczas sesji poseł Jarosław Górczyński. – Należy przyznać, że zostawił po sobie trwały ślad. Leszek Bugaj był człowiekiem związanym całym sercem z Ostrowcem.. Dziękuję radnym, prezydentowi, przewodniczącemu Rady Miasta za przychylenie się do mojej inicjatywy. Pozostawmy z boku politykę budujmy pozytywny wizerunek powiatu ostrowieckiego i województwa świętokrzyskiego. Na koniec powiem tylko: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”

Obecna na posiedzeniu żona ś.p. Leszka Bugaja – Maria Bugaj nie kryła wzruszenia. Akt nadania imienia ulicy Leszka Bugaja odebrała z rąk przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Kotasiaka.

„Dziękuję bardzo w imieniu swoim i córek za ten honor – mówiła Maria Bugaj. – To docenienie pracy mojego męża. Myślę, że na to zasłużył.”

Leszek Bugaj był posłem na Sejm I, II i IV kadencji, politykiem PSL, samorządowcem,  rolnikiem. Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego od 1998 r.  do 2004 r.  i ponownie od 2006r. do 2009r., w którym pracował w Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Rolnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska oraz pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą. Przez lata kierował Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był również zapalonym łowczym Koła Łowieckiego “Chełmowa Góra”. Otrzymał tytuł honorowego prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych powiecie ostrowieckim.  Zabiegał o fundusze i przyspieszenie procesu budowy zbiornika „Wióry”, dostrzegał pilną potrzebę zabezpieczenia regionu i miasta przed wystąpieniem powodzi. Leszek Bugaj miał 62 lata.