Aktualności

DOBRA KOMUNIKACJA TO PODSTAWA

W Ostrowcu Św. gościł Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Marszałek oceniał stan dróg wojewódzkich w mieście. W biurze poselskim posła Jarosława Górczyńskiego zorganizowano konferencję prasową  poświęconą temu ważnemu dla Ostrowca tematowi. W spotkaniu z dziennikarzami obok  Jarosława Górczyńskiego i Adama Jarubasa uczestniczył Jarosław Wilczyński, prezydent Ostrowca Św. Trwają starania o doprowadzenie do remontu ciągu od AL. 3 Maja do ul. Bałtowskiej. Obecnie modernizowana  jest ul. Traugutta – odcinek od granic miasta do ronda Solidarności. Kolejny etap prac obejmie odcinek do ronda Republiki Ostrowieckiej. Jarosław Wilczyński zapowiada, że w ciągu miesiąca w Urzędzie Miasta będzie gotowa koncepcja remontu Al. 3 Maja.

– Jesteśmy w przededniu programowania środków unijnych na kolejne lata, a więc już trzeba myśleć o przygotowaniu dokumentacji-zaznaczał poseł Jarosław Górczyński. – Rola władz wojewódzkich w tych procesach jest ogromna, bo to tam będą dzielone pieniądze.

Zdaniem Marszałka Świętokrzyskie ma otrzymać podobnej wielkości  środki z puli pieniędzy unijnych co w poprzednich latach, na kolejne inwestycje drogowe. W kolejce do  remontu czeka też ulica Radwana.