Aktualności

Wśród strażaków ochotników

Jarosław Gorczyński, poseł na Sejm RP podarował trzy ozdobne hełmy strażackie strażakom z Łopatna. Łopatno to niewielka wieś w powiecie opatowskim, w gminie Iwaniska. Parlamentarzysta uczestniczył w zebraniu sprawozdawczym tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Te strony są mi rodzinnie bliskie – mówi poseł Jarosław Górczyński. – Łopatno mocno wsparło mnie również przed wyborami. Przede wszystkim jednak chcę wspierać wszelkie działania, które związane są z propagowaniem bezpieczeństwa. Nie tak dawno w Łopatnie był duży pożar. Strażacy jak zwykle stanęli na wysokości zadania – stąd szczególny szacunek dla ich pracy i podziękowania za ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Łopatnie to jednostka z tradycjami. Działa od 1958 roku. Przekazany przez posła Jarosława Górczyńskiego upominek to wyraz uznania dla skutecznych strażackich działań. „Złote” hełmy do codziennej pracy służyć co prawda nie będą, ale stanowią cenną pamiątkę spotkania. Poseł zadeklarował dalszą współpracę ze strażakami. W zebraniu sprawozdawczym wziął również udział wójt gminy Iwaniska Marek Staniek. Spotkanie poprowadził Wojciech Szczepański, szef strażaków z Łopatna. Nie zabrakło też strażaka – seniora Jana Słapka.