Aktualności

Konferencja prasowa posła – 18 stycznia 2012 r.

18 stycznia 2012 roku Jarosław Górczyński zorganizował konferencję prasową – pierwszą w nowej siedzibie biura poselskiego. Uczestniczyli w niej dziennikarze lokalnych i regionalnych mediów. Poseł Jarosław Górczyński zadeklarował, że będzie lobbował na rzecz dokończenia obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Mowa tu o kolejnym V etapie jednego z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w mieście – ulicy Zagłoby. Zdaniem posła inwestycja powinna być sfinansowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która jest właścicielem budowanej drogi krajowej. W tej sprawie poseł jest po rozmowach z wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Infrastruktury – Januszem Piechocińskim.

Jarosław Górczyński rozmawia także na temat innej ostrowieckiej inwestycji prowadzonej przez Weiss Polska. Firma inwestująca w Ostrowcu Świętokrzyskim na swoje nowe przedsięwzięcie nie otrzymała niestety wsparcia z Ministerstwa Gospodarki. Zadanie jest ważne, bo docelowo w powstającym zakładzie produkcyjnym miało znaleźć ok. 200 osób. Poseł w sprawie odwołania jakie złożyła firma odbył spotkanie z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem i wiceministrem gospodarki Mirosławem Kasprzakiem. Jest szansa, aby Weiss uzyskał kwotę 13,5 mln złotych ze środków Programu Operacyjnego “Infrastruktura i Środowisko”.

Poseł poinformował również, że jako jeden z dwunastu parlamentarzystów weźmie udział w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w Strasburgu w dniach 23-27 stycznia 2012 roku. Jarosław Górczyński nie ukrywał, że to dla niego duże wyróżnienie i niejako następstwo tego, że zasiada w Sejmowych Komisjach ds Unii Europejskiej i Spraw Zagranicznych.