Aktualności

Stowarzyszenie TOS wierzy w sukces wyborczy

Stowarzyszenie „Twój Ostrowiecki Samorząd” wyraziło poparcie dla kandydatury jednego z członków zarządu – Jarosława Górczyńskiego – z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Oficjalne poparcie osobiście potwierdzili prezes Stowarzyszenia TOS Waldemar Marek Paluch i wiceprezes Jarosław Wilczyński.

– Stowarzyszenie TOS to ugrupowanie obywatelskie i apolityczne, co wcale nie oznacza, że członkowie nie mogą należeć do innych partii lub z nimi sympatyzować – mówi Waldemar Marek Paluch. – Skupiamy ludzi, którzy chcą pracować na rzecz samorządu lokalnego i którym leży na sercu dobro mieszkańców.

Stowarzyszenie TOS już dwukrotnie – w roku 2006 i 2010 – wygrało wybory samorządowe w powiecie ostrowieckim. W ostatnich wyborach jego przedstawicielka zdobyła również mandat radnej Sejmiku Wojewódzkiego.

– To wtedy rozpoczęła się nasza współpraca z PSL. Nie jest więc przypadkiem, że nasz przedstawiciel startuje do Sejmu z listy tej partii – wyjaśnia Waldemar M. Paluch. – Kiedy otrzymaliśmy propozycję obsadzenia wysokiego miejsca na liście, od początku pomyśleliśmy właśnie o Jarosławie Górczyńskim. Oprócz tego, że zasiada w kierownictwie TOS, jest młody, ambitny, ma wizję rozwoju Ostrowca i regionu. Nie jest człowiekiem konfliktowym i chętnie współpracuje z innymi. Wierzymy w jego sukces.

Były starosta ostrowiecki podkreśla, że dla ugrupowania miejsce w parlamencie jest bardzo ważne, przede wszystkim z punktu pozyskiwania środków mogących pomóc w rozwoju powiatu ostrowieckiego.

– Do tych wszystkich wymienionych cech Jarka Górczyńskiego dołączę konsekwencję i upór – dodaje Jarosław Wilczyński, wiceprzewodniczący TOS i zarazem prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. – Te dwie cechy mój zastępca wykazał szczególnie, kiedy walczyliśmy o środki na budowę kanalizacji sanitarnej. Nie odpuszczał do końca i to dzięki niemu dziś możemy realizować ten projekt. Takiego współpracownika chciałbym mieć w parlamencie. Osobę, która nie odpuści tematów ważnych dla Ostrowca. Przy odpowiednim lobbingu w Warszawie, wiele strategicznych inwestycji będzie mogło mieć wsparcie w środkach krajowych i należytą pozycję.