Aktualności

Niedługo remont ul. Traugutta

Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, jeszcze w tym roku rozpocznie się remont ulicy Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mieszkańcy Ostrowca od wielu lat czekają na remont drogi wojewódzkiej przebiegającej przez centrum miasta – ulic Traugutta, alei 3 Maja, Denkowskiej, Radwana i Bałtowskiej.

– Z radością mogę powiedzieć, że sprawy, tak istotne dla mieszkańców, nabrały dobrego tempa i jeszcze w tym roku rozpocznie się remont pierwszego odcinka ulicy Traugutta – poinformował Jarosław Górczyński, pełniący funkcję wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. – To efekt bardzo dobrej współpracy z marszałkiem województwa Adamem Jarubasem, który rozumie jak ważna jest to kwestia i wsparł nas w rozmowach  ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich.

W ubiegłym tygodniu Jarosław Górczyński spotkał się też z dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Wojciechem Płazą, aby omówić szczegóły tej inwestycji. W październiku powinny rozpocząć się prace na odcinku od granic miasta do Ronda Solidarności. Zostaną tam wymienione kanalizacja deszczowa i oświetlenie, wybudowane nowe chodniki po obu stronach i asfaltowa jezdnia.