Aktualności

Marszałek Adam Jarubas: Jarosław Górczyński to dobry wybór

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej, marszałek województwa Adam Jarubas poświęcił dużo uwagi potrzebom regionu świętokrzyskiego.

Wyjaśniając powody zaproponowania Jarosławowi Górczyńskiemu kandydowania z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu, szef partii w regionie skupił się głównie na potrzebach województwa.
– To są bardzo poważne wybory. Dziękuję środowisku Stowarzyszenia „TOS” za to, że ma wolę współdziałania z PSL. Nasza partia w tym regionie prowadzi politykę współpracy ze wszystkimi, bo tak naprawdę działacze publiczni nie powinni wnosić do swojej pracy osobistych urazów. Współpraca ze środowiskiem obywatelskim jest tym bardziej ważna i nobilitująca- powiedział Adam Jarubas.

Dlaczego zdecydował się zaproponować start w wyborach wiceprezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego i to z wysokiej, trzeciej pozycji na liście?
– Według mnie Jarosław Górczyński jest bardzo dobrze przygotowany do tego, by pełnić funkcję w parlamencie – wyjaśniał marszałek. – Z naszej współpracy mogę przytoczyć wiele zalet: jest dobrze przygotowany merytorycznie, zna tematy techniczne i inwestycyjne. Polska dziś potrzebuje takiego pragmatycznego, fachowego podejścia do frontu inwestycyjnego, który jest przed nami i wyzwań, które niesie nowy budżet unijny. Wiemy, że Polska będzie dysponować znaczącymi środkami na rozwój na kolejne lata, stąd bardzo ważni są ludzie, którzy będą współdecydowali o rozdzielaniu tych funduszy. Jarosław Górczyński jest do tego osobą, do której każdy może przyjść z każdym problemem, a to jest bardzo ważne. Zakładając pozytywny układ rządowy to osoba, która z powodzeniem mogłaby powalczyć o stanowisko związane z resortami – w ministerstwie rozwoju regionalnego czy infrastruktury.

Marszałek podkreślił, że porozumienie samorządowe województwa z Ostrowcem Świętokrzyskim nabiera coraz bardziej realnego kształtu. Przykładem dobrej, ponadpartyjnej współpracy, może być decyzja o rozpoczęciu remontu ulicy Traugutta.
– Świętokrzyskie potrzebuje mocnego lobbingu ponadpartyjnego i mam nadzieję, że taki będą budowały osoby, które wejdą do parlamentu. Ostrowiec i cały region potrzebują już dziś nakreślenia kierunków rozwoju nawet do 2030 roku, wskazania działań otwierających to miasto na inwestycje, które będą generowały kolejne miejsca pracy.

Prawdopodobnie jeszcze w sierpniu odbędzie się uroczysta inauguracja kampanii wyborczej PSL i konferencja o charakterze programowym.
– Chcemy zdobywać głosy poza tradycyjnym elektoratem wiejskim. W ostatnich wyborach w Kielcach zdobyliśmy ponad 14 procent głosów – zaznaczył Adam Jarubas. – Poprzez rządy w województwie i bardzo umiarkowaną politykę pokazaliśmy, że podejmujemy tematy bardzo istotne dla środowiska miejskiego, a nasze działania są ukierunkowane na sprawy gospodarcze, ludzkie. W tych wyborach również postaramy się o bardzo dobry wynik. Chcemy wygrać ze wszystkimi partiami w regionie i powtórzyć sukces z wyborów samorządowych. Wtedy będziemy mieć prawo upominać się o sprawy ważne dla świętokrzyskiego. W kampanii chcemy konkretnej dyskusji. Będziemy unikać tematów związanych z katastrofą smoleńską czy OFE, które oczywiście są ważne, ale opierają się przede wszystkim na emocjach i dla większości społeczeństwa są abstrakcyjne.