Aktualności

Trzecie miejsce na liście PSL dla Jarosława Górczyńskiego

Jarosław Górczyński w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie ubiegał się o mandat poselski z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wysokie, trzecie miejsce wiceprezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego zaproponował lider partii w regionie, Adam Jarubas.

Zdradzając kulisy prowadzonych od kilku tygodni rozmów, marszałek województwa świętokrzyskiego 2 kwietnia w Ostrowcu o Jarosławie Górczyńskim mówił: – To jak dziś sprawuje funkcję wiceprezydenta jest dobrym przykładem dla wielu polityków i działaczy samorządowych. Obok wysokich kompetencji wyróżnia się dużą wrażliwością społeczną.

Sam Jarosław Górczyński ostateczną decyzję o starcie w wyborach podjął tydzień później, twierdząc, że do łatwych nie należała. – Cieszy uznanie dla mojej pracy. Wysoką pozycję na liście traktuję jako ukłon w stronę mieszkańców miasta, powiatu i powiatów ościennych. Zdecydowałem się przyjąć ofertę prezesa Adama Jarubasa, bo dla dobra regionu, mojego województwa świętokrzyskiego, więcej zrobię w parlamencie.

Termin wyborów parlamentarnych Prezydent RP Bronisław Komorowski ogłosi najprawdopodobniej w pierwszych dniach sierpnia.